شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۴:۰۷

سی و نهمین جایگاه سی ان جی منطقه قم به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم، تجهیزات سی ان جی جایگاه تک منظوره اختصاصی زیتون به عنوان سی و نهمین جایگاه سی ان جی منطقه با ظرفیت۲۰۰۰ مترمکعب بر ساعت، با هشت نازل و قابلیت عرضه ۴۸۰۰۰ مترمکعب گاز طبیعی فشرده در شبانه روز راه اندازی شد.

بر اساس این گزارش، با آغاز بهره برداری از این جایگاه، ظرفیت تجهیزات سی ان جی منطقه به ۵۰۶۷۵ مترمکعب در ساعت و تعداد نازل ها به ۲۷۰ عدد رسید و با افتتاح این جایگاه رشد چهاردرصدی در ظرفیت تجهیزات منطقه اتفاق افتاد.

گفتنی است جایگاه زیتون در کیلومتر ۲۰ مسیر برگشت اتوبان قم-تهران واقع شده است که با توجه به اینکه در خط برگشت این محور فقط یک جایگاه با ظرفیت ۱۰۰۰ مترمکعب بر ساعت فعال بوده است، با راه اندازی جایگاه زیتون با ظرفیت ۲۰۰۰ مترمکعب بر ساعت، ظرفیت عرضه گاز در این مسیر سه برابر شده که این امر افزایش رضایتمندی شهروندان و همچنین کاهش مصرف بنزین در این محور را در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است جایگاه تماما” با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است که در راستای حمایت از سرمایه گذار، از مزایای دریافت کارمزد بیشتر استفاده خواهد کرد.

m