شرکت آریا صنعت بیستون
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ | ساعت ۰۸:۳۴

برخی مدیران نفتی دیدگاه توسعه‌ای به خوزستان ندارند

هواز – ایرنا – استاندار خوزستان گفت: وزیر نفت همواره خود را برای حل مشکلات خوزستان متعهد می‌داند اما برخی مدیران نفتی چنین دیدگاهی نسبت به این استان ندارند.

غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در حاشیه آیین افتتاح مجموعه فرهنگی و ورزشی غدیر در منطقه کوی علوی اهواز درخصوص انتقاد شهردار از بی تفاوتی وزارت نفت نسبت به خوزستان و کلانشهر اهواز بیان کرد: خوزستان خاستگاه تولید نفت است و انتظار می رود شرکت نفت گام هایی برای تسهیل مدیریت شهری در این کلانشهر بردارد.

وی با بیان اینکه وزیر نفت در زمان بروز تداخل میان منافع شهری و تولید نفت به دنبال ارائه راهکارهایی است تا ضمن عدم آسیب رسانی به تولید نفت به عنوان یک سرمایه ملی، شهر اهواز نیز توسعه یابد اظهار داشت:وزیر نفت در روزهای آینده برای پیگیری بخشی از مشکلات ایجاد شده  در همین حوزه به خوزستان سفر می کند.

شریعتی گفت: وزارت نفت در جریان سیل امکانات خود را برای کمک به سیل زدگان به کار بست پس از آن نیز تعمیر مدارس و خانه های بهداشت مناطق نفتخیز درگیر سیل را برعهده گرفت.

وی ادامه داد: نمی توان گفت شرکت نفت هیچ سهمی به کلانشهر اهواز پرداخت نمی کند، بهرحال منابعی در قالب ارزش افزوده و حق آلایندگی پرداخت می شود اما توقع  مجموعه شهرداری فراتر است.

به گفته رییس شورای شهر اهواز میزان حق آلایندگی شرکت نفت و گاز کارون در سال ۹۳ با احتساب جرایم، بیش از هفت هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال و میزان حق آلایندگی شرکت نفت و گاز مارون بیش از سه هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال است.

m