شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۳:۴۷

رشد ۲ برابری ظرفیت مزارع بادی شناور تا سال ۲۰۵۰

توربین های بادی شناور می توانند ۲٪ از منبع برق جهان را تأمین کنند

به گزارش شرکت مدیریت ریسک و تضمین کیفیت DNV GL، ظرفیت مزارع بادی شناور در سراسر جهان تا ۲۰۰۰ برابر ظرفیت فعلی خود تا سال ۲۰۵۰ رشد خواهند کرد.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، طبق گزارش های جدید، این شرکت پیش بینی می کند ظرفیت نصب شده انرژی های بادی شناور از ظرفیت فعلی ۱۰۰ مگاوات تا ۲۵۰ گیگاوات تا اواسط قرن افزایش خواهد یافت. این شرکت همچنین خاطر نشان کرده است که یکی از عوامل مهم برای سیستم های انرژی بدون کربن در جهان فناوری های روبه رشد است.

این گزارش نشان می دهد توربین های بادی شناور، که برخلاف زیرساخت های بادی سنتی می توانند در هر عمق آب ساخته شوند، می توانند تا سال ۲۰۵۰ حدود ۲٪ از منبع برق جهان را تأمین کنند. همچنین این گزارش نشان می دهد که این یک فرصت عالی برای تأمین انرژی شهرهای بزرگ در منطقه آسیا و اقیانوسیه با انرژی تجدیدپذیر می باشد.

پیش بینی می شود هزینه انرژی های باد شناور تا این لحظه حدود ۷۰٪ کاهش یابد و به متوسط ​​جهانی ۴۰ یورو (۳۶٫۵ پوند) در هر مگاوات ساعت کاهش یابد، این کاهش توسط توربین های بزرگتر، پروژه های بزرگتر، پیشرفت های جدید در فناوری اتفاق افتاده است.

طبق گفته‌ی شرکت DNV GL برای این که این رشد اتفاق بیافتد به استانداردهای جامع صنعتی و مدیریت ریسک بیشتری نیاز است تا اعتماد سرمایه‌گذاران جلب و سرمایه‌ی مورد نیاز جمع‌آوری شود.

مگنوس ابسن، مدیر بخش انرژی باد جاری در DNV GL، اظهار می کند: فضای زیادی برای نه تنها نوآوری و بهینه‌سازی بلکه برای راه‌حل‌های تازه نیز وجود دارد.

وی همچنین افزود: این قبیل پروژه ها خطراتی را هم در پی دارند اما مدیریت صحیح می توان این خطرات احتمالی را مدیریت کرد و به حداقل رساند. همچنین در این پروژه ها استفاده از فناوری های پیشرفته، انعطاف پذیری بالا و آینده نگری ضروری است. اگر در انجام آنها درست پیش بروید مزارع بادی شناور با بازدهی سالم و فرصتی بسیار مناسب برای سرمایه گذاران و کره زمین ایجاد خواهید کرد.

m