شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۴۸

بخشنامه معاون اول رییس جمهور برای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی/ کلیه دستگاه‌های دولتی و نهاد‌های انقلابی موظف به صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف گاز طبیعی شدند

معاون اول رییس جمهور به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، بخشنامه‌ای را به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهاد‌های انقلاب اسلامی، نیرو‌های مسلح و استانداری‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:بسمه تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد

بخشنامه به کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری ها

۱-به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداریها، تا پایان سال موظف به رعایت کامل موارد زیر می باشند:

الف – رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده.

ب – روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری.

پ – خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل.

ت – استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا (A و B).

ث – انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه ها توسط شرکت های تأیید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (بر اساس ماده (۱۷) قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز.

ج – کاهش حداقل (۱۰) درصدی مصرف گاز طبیعی هر مشترک در (۴) ماهه پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

شرکت ملی گاز ایران / شرکت های گاز استانی، در موارد یاد شده دراین بخشنامه، آمادگی ارایه هر گونه مساعدت فنی به دستگاه های اجرایی را دارند.

۲- برای اجرای موارد فوق، لازم است اقدامات زیر انجام شود:

الف – استانداران ضمن تأکید بر اجرای این بخشنامه و طرح آن در شورای اداری استان، پیگیری های لازم جهت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در دستگاه های اجرایی مشمول و همکاری با شرکت ملی گاز ایران در ایجاد محدودیت برای صنایع در مواقع اضطراری به تشخیص آن شرکت را در دستور کار قرار دهند.

ب – شرکت ملی گاز ایران/شرکت های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه در دستگاه های اجرایی می باشند. در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز استانی مربوط پس از یک بار اخطار کتبی، ضمن ارسال مراتب به استانداری ذیربط در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با ستگاه اجرایی ذیربط رفتار می کنند.

پ – سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای بهره گیری از روش های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی اقدام نماید.

ت – روابط عمومی دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی مناسب برای کاهش مصرف سوخت به کارکنان هر دستگاه اقدام نمایند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهور

m