شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۰۹:۱۹

۳۰ میلیون ایرانی آب، برق و گاز رایگان دریافت می کنند

رهبر انقلاب دستور رسیدگی مجدد به لوایح FATF را داده‌اند

به گزارش «انرژی امروز» از ایرنا علی ربیعی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در پاسخ به ایرنا در خصوص دستور مقام معظم رهبری برای رسیدگی به لوایح مرتبط با FATF اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و اثر تصویب این لوایح بر بهبود روابط بانکی و مالی بین المللی و رفع برخی موانع موجود در این حوزه، دولت سهولت موضوع را از طریق مقام معظم رهبری پیگیری و ایشان نیز دستور رسیدگی مجدد به موضوع را داده اند.

وی افزود: فکر می کنم امروز همه باید به منافع مردم نگاه کنند و انشاءالله با همکاری مجمع، این مشکل رفع خواهد شد.

سخنگوی دولت با تشریح مصوبات دولت گفت: در جلسه چهارشنبه گذشته تصمیمات مهمی در خصوص اصلاح الگوی مصرف اتخاذ شد که بر اساس آن مصرف آب برق و گاز خانوارهای کم مصرف که عمدتا در دهکهای پایین هستند رایگان شد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با بیان اینکه با احتساب بعد خانوار حدود ۳۰ میلیون نفر شامل بهره مندی رایگان خواهند بود، گفت: این مصوبه شامل سکونت‌های دائمی شهری و روستایی و عشایری است. البته برای اجرای عدالت واحدهای خالی از سکنه و سکونت‌گاههای دائمی مثل باغ ویلا و ویلاها مشمول این مصوبه نخواهند بود.

ربیعی یادآورشد: این تصمیم موجب کمک به خانوارهای دهک‌های پایین است و بخشی از هزینه‌های اجتناب ناپذیر آنها را کاهش خواهد داد.

m