شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۰۱:۳۶

بهره برداری از پروژه گازرسانی به نیروگاه‌های ۱ و ۲ زنجان در سال جاری

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبرداد:

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از پیشرفت ۸۸ درصدی اجرای خط انتقال ۲۰ اینچ نیروگاه های ۱ و ۲ زنجان خبر داد و گفت: با تخصیص بیش از ۱۵ میلیارد و ۱۳۹ میلیون تومان اعتبار؛ این پروژه تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از زنجان، موسی احمد لو در جمع خبرنگاران از پیشرفت ۸۸ درصدی اجرای خط انتقال ۲۰ اینچ نیروگاه های ۱ و ۲ زنجان خبر داد و گفت: با تخصیص بیش از ۱۵ میلیارد و ۱۳۹ میلیون تومان اعتبار؛ این پروژه تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، با بیان اینکه این خط انتقال منشعب از خط انتقال ۴۸ اینچ دوم آذربایجان است، افزود: با اجرای این طرح؛ امکان تامین گاز نیروگاه های ۱و۲ زنجان، صنایع و واحدهای تولیدی واقع در منطقه شمال غرب استان زنجان فراهم می شود.

او، ادامه داد: همچنین ایجاد بسترلازم برای تامین گاز ۵۴ روستای استان با ۴ هزار و ۲۷۲ خانوار از دیگر دستاوردهای ارزشمند اجرای این طرح گازرسانی است.

این مقام مسئول ابراز داشت: راه اندازی و افزایش تحویل گاز به نیروگاه های استان گامی مهم در مسیر کمک به کاهش آلایندگی های زیست محیطی، صرفه جویی های اقتصادی و فراهم سازی زمینه تولید برق بیشتر است.

احمد لو، در پایان گفت: شرکت گاز استان زنجان در زمینه تحویل گاز به نیروگاه و صنایع استان با تمام توان خود گام بر می دارد و امیدواریم بتوانیم زمینه های بهره مندی هرچه بیشتر صنایع استان از این انرژی پاک را فراهم کنیم.

m