شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ | ساعت ۱۶:۰۰

کرواسی اولین محموله ال‌ان‌جی را از ایالات متحده دریافت می‌کند

شرق اروپا آرام آرام در حال قطع وابستگی خود به گاز روسیه است. در این میان صادرات ال ان جی ایالات متحده بیشترین نقش را دارد. کرواسی یکی از کشورهایی است که مشتاقانه در انتظار محموله‌های ال ان جی آمریکایی است.

به گزارش «انرژی امروز» در حالی که عملیات ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ بارای رساندن گاز از روسیه به آلمان در حال اتمام است، شرق اروپا راهی جدا از آلمان در پیش گرفته و به فکر قطع وابستگی خود به گاز روسیه است.

آنطور که بلومبرگ گزارش داده است کرواسی با هدف کاهش وابستگی به گاز طبیعی روسیه، اولین محموله ال ان جی خود را از ایالات متحده دریافت می کند.

کشتی ال ان جی بر تریستار رابی، که در تاسیسات گازی کاوپوینت مریلند بارگیری شده است، در ترمینال بندر کرواسی لنگر خواهد انداخت.قرار است این کشتی اول ژانویه به مقصد برسد.

یکی از مقامات مسوول کرواسی می گوید تریستار رابی  اولین محموله درافتی این کشور از ایالات متحده است و در اول ژانویه در کرواسی لنگر خواهد انداخت.

قرار است ترمینال جدیدی برای دریافت محموله های ال ان جی از آمریکا در کرواسی ساخته شود و به گفته یکی از مقامات شرکت صادر کننده ال ان جی به کرواسی، این ترمینال به همراه ترمینال های موجود در لیتوانی و لهستان، پایگاه جدید در کرویدور شمال جنوب برای دریافت بیشتر گاز از ایالات متحده به شرق اروپا به وجود خواهند آورد.

m