شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۱۹:۱۱

هند تولید گاز از آبهای عمیق را آغاز کرد

شرکت «ریلانس» هند تولید گاز از مخازن گازی واقع در آب‌های عمیق سواحل شرقی این کشور را افزایش داده که با این اقدام سهم تولید گاز طبیعی در سبد انرژی هند افزایش می‌یابد.

به گزارش راشا تودی، شرکت‌های ریلاینس و «بی‌پی» انگلیس، تولید گاز از پروژه آر کلاستر در آب‌های عمیق و کی‌جی-‌دی۶ که اکنون عمیق‌ترین میدان گازی برون‌ساحلی آسیا به شمار می‌رود را آغاز کرده‌اند.

شرکت ریلاینس اعلام کرد انتظار دارد این پروژه‌ها تا سال ۲۰۲۳ تا حد ۱۵ درصد از تقاضای گاز طبیعی هند را تامین کنند.

براساس این گزارش، این میدان گازی در عمق بیش از ۲‌هزار متری واقع است که به این ترتیب میدان گازی «آر کلاستر» به عمیق‌ترین میدان گازی دریایی در آسیا تبدیل می‌شود.

بلوک گازی KG-D۶ در حوضه گازی «کریشنا-گوداواری» خلیج بنگال واقع است. این بلوک گازی در ناحیه‌ای به وسعت ۸ هزار و ۱۰۰ کیلومترمربع واقع است.  گزارش منابع صنعت گاز حاکی است که انتظار می‌رود تولید گاز از این میدان تا پایان سال آینده به حدود ۹/ ۱۲ میلیون متر مکعب در روز برسد.

موکش آمبانی، مدیرعامل شرکت ریلاینس در بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید از این میدان گازی یک نقطه عطف مهم در دورنمای انرژی هند برای رسیدن به یک اقتصاد سبزتر بر پایه گاز به شمار می‌رود.  شرکت ریلاینس انتظار دارد که اوج تولید گاز سه پروژه در میدان گازی مزبور تا سال ۲۰۲۳ به ۳۰ میلیون متر مکعب در روز برسد که حدود ۲۵ درصد از تولید داخلی هند است و وابستگی هند به گاز وارداتی را کاهش خواهد داد.

به گزارش «انرژی امروز» از ایرنا، دولت هند قصد دارد سهم گاز طبیعی در سبد انرژی این کشور را از ۳/ ۶ درصد کنونی تا سال ۲۰۳۰ به ۱۵ درصد افزایش دهد و در همین ارتباط قصد سرمایه‌گذاری ۶۶ میلیارد دلاری در زیرساخت‌های بخش گاز را دارد از جمله اینکه ظرفیت واردات گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) هم افزایش خواهد یافت.

“اخبار لحظه ای،دقیق و موثق را در CNG IRAN بخوانید”

m