شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۲:۴۷

گاز سوز کردن خودروها، کاهش ۲۲ درصدی مصرف بنزینگاز سوز کردن خودروها، کاهش ۲۲ درصدی مصرف بنزین در منطقه میاندوآب را درپی داشته است در منطقه میاندوآب را درپی داشته است

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب از کاهش ۲۲ درصدی مصرف بنزین با اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی و مدیریت بهینه مصرف سوخت در منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب، سیدجواد فیض‌حسینی در دیدار با مسئولان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مهاباد اظهار کرد: طرح رایگان دوگانه‌سوزکردن خودروهای عمومی (وانت‌بارها و تاکسی‌ها) با هدف مدیریت بهینه مصرف سوخت و تلاش در حفظ محیط زیست در سطح جنوب استان آذربایجان غربی از اوایل امسال آغاز شده که در این راستا با توجه به استقبال عمومی شهروندان و همچنین توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی، مصرف بنزین با ۲۲ درصد کاهش همراه بوده است.
فیض حسینی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح، سه هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو در سطح منطقه گازسوز شده که از این تعداد یک هزار و ۳۰۰ خودرو در شهر بوکان دوگانه سوز شده‌ و آمارها حاکی از آن است که  این شهرستان مقام اول را در بین شهرهای کشور به خود اختصاص داده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب تصریح کرد: برای گازسوز کردن هر خودرو بین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال با توجه به نوع وسیله نقلیه هزینه دارد که در راستای سیاست استفاده بهینه از منابع انرژی، توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران پرداخت می‌شود.
فیض‌حسینی از احداث ۱۲ جایگاه جدید عرضه سی‌ان‌جی در جنوب این استان با حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد و گفت: با افزایش تعداد خودروهای دوگانه‌سوز، انگیزه سرمایه‌گذاران برای احداث جایگاه سی‌ان‌جی افزایش یافته است.
وی گفت: همسو با افزایش مصرف سی‌ان‌جی در سبد انرژی، پیش‌بینی شده میزان مصرف این سوخت پاک از ۱۵ درصد فعلی به ۲۳ درصد افزایش پیدا کند که این امر در شرایط تحریم‌ها به علت وفور منابع گاز در کشور و افزایش مصرف آن، در کاهش مصرف بنزین، صادرات آن و ذخیره ارزی و ارزآوری برای کشور اثر مطلوبی خواهد داشت.

 

بازدید مدیر از  ایرنا4

m