شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۲:۱۲

رشد مصرف سی‌ان‌جی در بخش حمل و نقل استان آذربایجان شرقی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از افزایش مصرف سی‌ان‌جی در بخش حمل و نقل استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، مصرف گاز طبیعی با رشد بیش از سه درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان شرقی، علی روح اللهی با اشاره به اهمیت استفاده از سوخت پاک در رشد و توسعه اقتصادی منطقه و همچنین کاهش آلایندگی‌های ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی گفت: با وجود کاهش مصرف سوخت به دلیل محدودیت‌های پیشگیری از ویروس کووید ۱۹، سوخت سی‌ان‌جی در بخش حمل و نقل با افزایش مصرف همراه بوده است.
مدیر منطقه آذربایجان شرقی تصریح کرد: مصرف سی‌ان‌جی به عنوان سوخت جایگزین بنزین علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست میتواند فرصتی برای صرفه‌جویی در هزینه مازاد در تولید و توزیع بنزین، صادرات این فرآورده و درآمدزایی از این طریق را فراهم آورد به طوری که در مدت یاد شده، بیش از ۵۷۷ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در بخش حمل و نقل استان مصرف شده که معادل همین میزان در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.
علی روح اللهی خاطر نشان کرد: طرح گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی باری و مسافری در آذربایجان شرقی همچنان ادامه دارد، لذا مالکان خودروهائی که تاکنون در این خصوص اقدام نکردند می توانند جهت دریافت نوبت در سایت GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون با پیگیری مسئولان منطقه و مشارکت بخش خصوصی ۱۷۲ باب از ۳۴۴ جایگاه عرضه سوخت منطقه آذربایجان شرقی به عرضه گاز طبیعی برای خودروهای گاز سوز اختصاص دارد، گفت: این منطقه برای ارائه خدمات مطلوب سوخت‌رسانی به مردم شریف استان آماده همکاری و ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران در خصوص توسعه صنعت سی‌ان‌جی در منطقه است.
m