شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۲۰:۱۷

۴۵۰۰ دستگاه خودرو عمومی در منطقه میاندوآب گازسوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب از دوگانه‌سوز شدن ۴۵۰۰ دستگاه خودرو عمومی (وانت‌بار و تاکسی) در جنوب استان آذربایجان‌غربی از ابتدای اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب، سیدجواد فیض‌حسینی در این باره گفت: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی از اوایل اردیبهشت‌ماه سال ‌۹۹ همسو با مصوبه‌ آذرماه ۹۸ شورای اقتصاد کشور برای مصرف بهینه در حوزه حمل‌ونقل اجرایی شد و در این مدت در جنوب استان آذربایجان غربی بیش از ۴۵۰۰ دستگاه خودرو عمومی (وانت‌بار و تاکسی) دوگانه‌سوز شدند.

فیض‌حسینی به اجرای موفقیت‌آمیز طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید و گاز مایع در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح از اواخر سال ۹۸ کلید خورد و تا مهرماه سال ۹۹ عملیاتی شد و پس از ثبت موفقیت آمیز اطلاعات حدود ۶۰ هزار خانوار مصرف‌کننده نفت سفید جنوب آذربایجان‌غربی در سامانه سدف، در راستی‌آزمایی انجام‌شده از خانوارهای ثبت‌نام‌شده، بیش از هزار خانوار دارای اشتراک گاز شهری شناسایی شد.

وی با بیان اینکه توزیع گاز مایع نیز به‌صورت الکترونیکی خواهد بود، افزود: برای توزیع‌کنندگان این فرآورده سوختی پایانه بانکی ایجاد شده و اطلاعات خانوارهای مصرف‌کننده نفت سفید که هم‌زمان مصرف‌کننده گاز مایع نیز هستند، در پایانه کارت بانکی تعریف شده‌ است.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه ثبت‌نام الکترونیکی ادوات کشاورزی هم در این منطقه آغاز شده و مالکان ادوات کشاورزی می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه تجارت آسان به آدرس NEWTEJARATASN.NIOPDC.IR سهمیه سوخت خود را در محل فروشندگی دریافت کنند، اظهار کرد: مالکان ادوات کشاورزی که شماره‌گذاری نشده‌اند، به ‌منظور جلوگیری از ایجاد وقفه در فعالیت‌های کشاورزی، ماشین‌آلات کشاورزی خود را برای دریافت سهمیه تخصیصی پلاک‌گذاری کنند.

مدیر منطقه میاندوآب گفت: با اجرای این طرح مقدار سوخت دریافتی کنترل می‌شود و مالکان ادوات کشاورزی از همه جزییات سوخت تخصیصی به ادوات کشاورزی خود اطلاع پیدا می‌کنند.

m