شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۱۳

نزدیک به ۹۶ میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی در منطقه چهارمحال و بختیاری توزیع شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری از عرضه ۹۵ میلیون و ۹۸۴ هزار مترمکعب سی‌ان‌جی به خودروهای دوگانه سوز درجایگاه‌های استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری، جعفر سالاری‌نسب اظهار کرد: این مقدار توزیع سی‌ان‌جی از یکم فروردین لغایت یکم اسفند ماه سال گذشته به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، رشد ۱۳,۳درصدی داشته است.

سالاری‌نسب با اذعان به اینکه این میزان توزیع سی‌ان‌جی موجب صرفه‌جوئی در مصرف حدود ۹۵ میلیون لیتر بنزین شده است، افزود: مصرف این سوخت پاک با توجه به ارزان تر بودن آن، نسبت به استفاده از سوخت‌های فسیلی مثل بنزین به لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است واز آن دست حامل‌های انرژی است که آلایندگی کمتری در هوا تولید می‌کند و موجب می شود شهرندان از هوای پاک‌تر و محیط زیست سالم‌تری بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول گفت: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی درون شهری و برون شهری از ماه‌های قبل در حال اجراست ومالکان این خودروها جهت بهره‌مند شدن ازطرح، در اسرع وقت با ثبت نام اینترنتی در سایت GCR.NIOPDC.IR برای گاز سوز کردن وسلیه نقیله خود اقدام کنند.

مدیر منطقه تاکید کرد: نصب و تعمیر مخازن سی‌ان‌جی حتما می‌بایست در کارگاه‌های مجاز انجام شود و ازهر گونه دست‌کاری و برش بر روی مخازن یا نصب و تعمیر در کارگاه‌های تایید نشده و غیر مجاز خودداری شود.

سالاری نسب بیان کرد: برای رعایت الزامات و استانداردسازی جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی برای سوخترسانی ایمن در جایگاه‌ها، پایش‌ها و بازبینی‌های لازم به صورت مستمر انجام می‌شود و جایگاه‌ها در استقبال از روزهای آغازین سال نو از آمادگی مطلوبی برای خدمات به شهروندان برخوردار است.

m