شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۷:۵۶

بیش از دو هزار و ۵۰۰ خودرو عمومی در استان همدان رایگان گاز‌سوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان با اعلام تبدیل رایگان دو هزار و ۵۷۸ خودروی عمومی، از آغاز طرح تبدیل خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها نیز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی گفت: از این تعداد دو هزار و ۵۰۸ دستگاه خودرو از انواع وانت و ۷۰ دستگاه نیز تاکسی درون و بیرون شهری بوده که واجد شرایط و از طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی بهره برده‌اند.

روستایی اظهار کرد: کارشناسان منطقه به صورت مستمر از کارگاه‌های مجاز تبدیل بازدید می‌کنند و از نزدیک روند و نحوه انجام کار را پایش و نظارت خواهند کرد.

مدیر منطقه همدان گفت: مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها برای استفاده از تسهیلات بلاعوض دولتی برای گازسوزکردن خودروها باید منتظر پیامکی از سوی وزارت کشور باشند و افزود: شناسایی خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها از سوی وزارت کشور انجام‌ شده و پیامک دعوت به تبدیل این دسته از خودروها نیز از سوی آن وزارتخانه ارسال می‌شود.

روستایی افزود: ثبت‌نام این دسته از خودروها آغاز شده است و قرار است دولت حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای گازسوزکردن مسافربرهای اینترنتی و آژانس‌ها را در قالب وام بلاعوض تامین کند و مالکان خودرو تنها ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه را پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها بر اساس پیمایش و پرمصرف بودن اولویت‌بندی شده‌اند، اظهار کرد: پرداخت از سوی مالک خودرو زمانی انجام می‌شود که متقاضی در سامانه اینترنتی GCR.NIOPDC.IR با موفقیت ثبت‌نام کرده و کارگاه مربوطه انتخاب شده و در صف انتظار قرار گیرند.

مدیر منطقه همدان از افزایش تعداد کارگاه‌های مجاز تبدیل خودروهای تک‌سوز به دوگانه‌سوز استان از پنج به هفت مرکز برای تسهیل و تسریع در امور مربوط خبر داد.gaz1

m