شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۴:۲۸

صرفه‌جویی در مصرف ۷۱ میلیون لیتر بنزین با جایگزینی سی‌ان‌جی در منطقه سبزوار

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار گفت: در سال ۹۹ بیش از ۷۱ میلیون متر مکعب سی‌ان‌جی در سطح منطقه جایگزین بنزین شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار، محمد صادقی با بیان این خبر اظهار داشت: در سال ۹۹ با توجه به آمار مصرف سی‌ان‌جی شاهد افزایش یک درصدی میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

صادقی افزود: با این میزان مصرف سی‌ان‌جی، معادل ۷۱ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.

وی ادامه داد: تعداد ۲۲ جایگاه در منطقه سبزوار مسئولیت توزیع این فرآورده را در شهرستان‌های ششتمد، خوشاب، داورزن، بردسکن، جوین، جغتای و سبزوار را به عهده دارند که به طور ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز بوده و روزانه نزدیک به ۲۰۰ هزار متر مکعب سوخت پاک توزیع می‌کنند و با توجه به استقبال خوب مردم از این فرآورده در سال ۹۹ حدود شش میلیون خودرو در سطح منطقه گاز طبیعی دریافت کرده‌اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: آمارها حاکی از آن است که بیشترین میزان کاهش مصرف سی‌ان‌جی در سال ۹۹ در فروردین ماه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۳۰ درصد کاهش مصرف مشاهده می‌شود و  در مهر و اسفند سال ۹۹ به ترتیب مقدار ۲۰ و ۱۶ درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد.

مدیر منطقه سبزوار با اشاره به مزیت‌های استفاده از سوخت پاک اظهار داشت: سی‌ان‌جی از مزایای خوبی نسبت به بنزین برخوردار است که از آن جمله می‌توان به صرفه‌جویی اقتصادی و داشتن هوایی سالم اشاره کرد.

m