شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۲:۱۳

۹۵۰۰ خودروی عمومی در آذربایجان غربی رایگان گازسوز شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه از ثبت نام بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۷۹ خودروی عمومی و باری استان در سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه سوز کشور (GCR.NIOPDC.IR) خبر داد و گفت: بر اساس ارزیابی مدیریت طرح سی‌ان‌جی کشور، این منطقه رتبه یک کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه، احمد مجرد ضمن تقدیر و تشکر از صدا و سیمای مرکز استان و اصحاب رسانه در اطلاع رسانی بسیار گسترده و همکاری شهرداری‌ها و مجاری عرضه افزود: در سالی که گذشت نه هزار و ۵۰۰ خودروی عمومی دوگانه‌سوز شده‌ و یک هزار و ۵۲۲ دستگاه خودرو عمومی نیز مشخصات آنها را تأیید و فرآیند نوبت‌دهی آنها انجام شده و در انتظار تبدیل به سر می‌برند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه تبدیل هر دستگاه خودروی عمومی بالغ بر ۱۰ میلیون تومان هست که با احتساب تعداد خودروی تبدیل شده در سال گذشته، بالغ بر ۹۵ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به کارگاه‌های مجاز تبدیل پرداخت شده است.

مدیر منطقه ارومیه تصریح کرد: بر اساس ارزیابی مدیریت طرح سی‌ان‌جی کشور، آذربایجان غربی رتبه یک کشوری، تهران رتبه دوم و آذربایجان شرقی رتبه سوم کشوری را در فرایند تبدیل رایگان خودروهای عمومی به سیستم دوگانه سوز در سال گذشته به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به تداوم طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی در سال جدید، ضروری است مالکان خودروهای عمومی بار و مسافر هر چه سریع‌تر در سامانه GCR.NIOPDC.IR ثبت نام کرده و تا زمان تبدیل به دوگانه سوز شدن از سهمیه اعتباری برخوردار شوند، در غیر اینصورت سهمیه اعتباری آنها کاسته شده و مانند خودروهای عادی از سهمیه سوخت برخوردار می‌شوند.

m