شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۲۰:۳۶

۸ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در منطقه زاهدان راه‌اندازی می‌شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان خبر داد: اقدامات لازم به منظور جذب سرمایه‌گذار برای احداث جایگاه‌های سی‌ان‌جی انجام شده و با اختصاص تجهیزات رایگان، احداث و راه‌اندازی هشت جایگاه عرضه سی‌ان‌جی تا پایان سال جاری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، ابراهیم پوریزدانی در مصاحبه‌ای با روزنامه “تجارت” اعلام کرد: به زودی تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سطح منطقه افزایش می‌یابد.

به گفته وی، فرآیند ساخت جایگاه‌های عرضه گازطبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در منطقه در حال پیگیری است و به ‌زودی شاهد افزایش تعداد این جایگاه‌ها در زاهدان و دیگر شهرهای استان خواهیم بود.

پوریزدانی به اجرای طرح گازسوزکردن خودروهای عمومی اشاره و آن را فرصتی بسیار خوب برای مالکان خودروها عنوان کرد که می‌توانند با مراجعه به مراکز مجاز، به ‌صورت رایگان خودروهای خود را گازسوز کنند.

وی اجرای این طرح را از جمله اقدام‌های موثر دولت به ‌منظور کاهش آلودگی هوا و برخورداری ناوگان حمل‌ ونقل عمومی از سوخت پاک برشمرد و تصریح کرد: دو مرکز ارائه خدمات و نصب تجهیزات سی‌ان‌جی زیر نظر اتحادیه سوخت‌های جایگزین کشور در زاهدان فعال و آماده ارائه خدمات به متقاضیان است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: در منطقه زاهدان تمرکز اصلی بر تامین سوخت و جلوگیری از قاچاق است. در این رابطه تدابیری اندیشیده شده و در کوتاه مدت مبارزه با قاچاق سوخت تا حد زیادی کنترل شده است.

وی مهمترین اقدام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان را در کوتاه مدت کنترل خودروها و کنترل مرز برای جلوگیری از قاچاق سوخت و در بلند مدت افزایش ذخیره‌سازی سوخت برای تامین به موقع نفت سفید و گاز مایع در استان عنوان و اظهار کرد: عدم وجود خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی، حلقه گمشده زنجیره سوخترسانی در منطقه زاهدان است و سرعت بخشیدن به لوله‌کشی سوخت از کرمان به زاهدان و همچنین ایجاد ریل برای انتقال سوخت از چابهار به خاش و زابل را راه‌حل این مشکل خواهد بود.

پوریزدانی با اشاره به اینکه بار اصلی حمل و نقل سوخت استان به عهده‌ نفتکش‌های جاده‌پیما است و توجه به این بخش ضروری است گفت: خوشبختانه با پیگیری انجام شده در روزهای اخیر، نرخ حمل فرآورده‌های نفتی در منطقه زاهدان حدود ۵۰ درصد افزایش یافته و مسئولان منطقه در تلاش هستند تا مشکلات ناوگان حمل و نقل را کاهش دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید و گاز مایع در این استان اظهار امیدواری کرد: طرح توزیع الکترونیکی سوخت با جدیت دنبال می شود و مسائلی که در این زمینه وجود دارد با پیگیری‌های مکرر برطرف خواهد شد.

m