شرکت آریا صنعت بیستون
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ساعت ۰۶:۲۱

۷۶۵۰ خودرو در منطقه خراسان رضوی رایگان دوگانه سوز شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: تاکنون هفت هزار و ۶۵۰ خودرو عمومی در این استان به صورت رایگان گازسوز شده است و یک هزار و ۳۵۰ خودرو نیز در نوبت گازسوز شدن قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، علی‌اصغر اصغری افزود: هم اکنون ۵۰ کارگاه مجاز دوگانه‌سوز کردن خودروها در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد ۲۰ کارگاه کارهای مربوط به گازسوز کردن خودروهای عمومی را به صورت رایگان انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه سوز کشور با آدرس GCR.NIOPDC.IR مراجعه کنند. همچنین با مراجعه به این سامانه و ثبت کد ملی، شماره تلفن همراه و سایر مشخصات، می‌توانند نزدیکترین کارگاه و زمان مراجعه را انتخاب کنند.

وی افزود: رشد و توسعه صنعت سی‌ان‌جی به عنوان سوخت ملی کشور معیاری برای رشد و توسعه اقتصادی و زیست محیطی هر منطقه محسوب می‌شود و چنانچه هر چه بیشتر بر ترویج و رونق دهی به مصرف این سوخت پاک در شهرها و روستاها اهتمام ورزیده شود در کاهش آلودگی هوا و ایجاد هوای پاک موثرتر خواهد بود.

شایان ذکر است، در سطح منطقه خراسان رضوی با ۱۳۷ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی فعال، روزانه به طور متوسط یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب سی‌ان‌جی مصرف می‌شود.

m