شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۲۳:۱۵

تعداد خودروهای گازسوزشده استان خراسان شمالی به مرز ۱۵۰۰دستگاه رسید

هم‌زمان با بهره‌برداری از چهارمین کارگاه مجاز تبدیل دوگانه‌ سی‌ان‌جی در شهرستان اسفراین، تعداد خودروهای گازسوز شده استان خراسان شمالی به ۱۵۰۰ دستگاه رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی، مجتبی شکوری اظهار داشت: طرح گازسوز کردن خودروهای مسافربر آژانس و اینترنتی در حال اجراست و منابع مورد نیاز برای اجرای این طرح نیز از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع و جایگزینی آن با گاز تأمین می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر چهار کارگاه‌ مجاز برای این کار فعال هستند، زمان انتظار تبدیل، حدود دو هفته تا یک ماه برای خودروهای مسافربر شخصی اعلام شده است.

شکوری گفت: تاکسی‌های اینترنتی، آژانس‌ها و مسافربرهای بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه کرده، دوگانه‌سوز خواهند شد و احتمال دارد در آینده برای سایر مسافربرهای شخصی نیز بر اساس اولویت پر مصرف بودن، فراهم شود.

مجید ربانی رییس سی‌ان‌جی منطقه گفت: از خرداد ماه ۹۹ و از ابتدای طرح، در قالب طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی تاکنون یک هزار و ۲۵۳ دستگاه خودرو گازسوز شده‌اند و ۱۸۶ دستگاه خودرو نیز در انتظار تعیین نوبت قرار دارند.

وی اظهارداشت: متقاضیان از جمله مالکان خودروهای تاکسی و خودروهای مسافربر آژانس و اینترنتی می‌توانند با مراجعه به این سامانه اینترنتی به آدرس GCR.NIOPDC.IR ثبت‌نام خود را نهایی و نوبت‌گیری کنند.

m