شرکت آریا صنعت بیستون
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۰۱:۳۸

منطقه ارومیه در استانداردسازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی، رتبه نخست را کسب کرد

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه در گفتگو با بخش خبری صدا و سیمای استان گفت: با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره استاندارد استان و تلاش بی‌وقفه کارشناسان ایمنی در اجرای دقیق دستورالعمل‌های استانداردسازی جایگاه‌های سی‌ان‌جی، این منطقه موفق به کسب رتبه اول در این زمینه شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه ناصر مقدسی گفت: بازرسی ادواری جایگاه‌های سی‌ان‌جی که شرایط ایمن را برای شهروندان فراهم می‌سازد طبق استانداردهای ملی ایران به شماره ۱۲۰۵۴و ۷۸۲۹ همه ساله با همکاری و تعامل دو جانبه با اداره کل استاندارد انجام می‌گیرد.

مقدسی افزود: متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی در منطقه ارومیه بالغ بر ۹۵۰ هزار متر مکعب بوده که با  بالا رفتن تعداد خودروهای دوگانه سوز مصرف سوخت پاک رو به افزایش است.

وی در ادامه گفت: تعداد ۷۶ جایگاه عرضه سوخت سی‌ان‌جی در مرکز و شهرهای شمال استان در حال فعالیت است که با استانداردسازی این جایگاه‌ها،  محیط ایمنی برای شهروندان عزیز فراهم شده است.

رییس روابط عمومی منطقه ارومیه اظهار داشت: فشار جریان گاز در دیسپنسرهای (نازل) موجود در جایگاه‌ها برابر با ۲۰۰ بار معادل ۳ هزار PSI است که این مقدار در مقایسه با فشار جریان گاز طبیعی منازل، ۱۲ هزار برابر بیشتر است و این مهم ضرورت رعایت مقررات ایمنی را دوچندان می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به حساسیت و درصد بالای ایجاد حادثه در جایگاه‌های سی‌ان‌جی، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه تمهیدات و اقدامات لازم در رابطه با ایمنی و استانداردسازی را امری مهم و حائز اهمیت دانسته و به صورت مستمر نظارت‌های لازم را  انجام می‌دهد.

m