شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ | ساعت ۱۷:۵۱

۷۶ محموله ال ان جی آمریکا در راه اروپا هستند

سرمای اروپا باعث شده است که توجه ناوگان محموله‌های گاز طبیعی مایع ایالات متحده به سوی این منطقه جلب شود، منطقه‌ای که بحران انرژی در آن قیمت گاز را به رکورد جدیدی رسانده است.

به گزارش «انرژی امروز» از بلومبرگ، در شمال اروپا که با کمبود منابع انرژی و نیز کاهش صادرات گاز روسیه به این منطقه رو به روست، قیمت گاز به ۵۷٫۵۴ دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیایی رسیده است.

این قیمت دست کم ۲۴ دلار از قیمت فروش همان گاز در آسیا بیشتر است و نسبت به قیمت فروش گاز بر اساس شاخص هنری هاب ایالات متحده هم ۱۴ برابر بیشتر است.

بر اساس داده های کشتیرانی ها که بلومبرگ جمع کرده است بیش از ۷۶ محموله ال ان جی در حال حمل به سوی اروپا هستند، و ۱۰ ال ان جی بر جمعا ۱٫۶ میلیون متر مکعب سوخت گرمایشی و نیروگاهی را به مقصد اروپا حمل می کنند.

۳۰ ال ان جی بر دیگر نیز جمعا ۳٫۳ میلیون متر مکعب ال ان جی را از اقیانوس اطلس به سمت اروپا می‌برند. تقریبا یک سوم این محموله ها از ترمینال ال ان جی سابین پس در لوئیزیانا متعلق به شرکت چینری انرژی می آیند.

خبر رسیده که ترمینال های ال ان جی ایالات متحده با بیشترین ظرفیت کار می کنند. پیشتر آسیا بزرگترین مقصد محموله های ال ان جی آمریکا بوده اما حالا مسیر این محموله ها به سمت اروپا تغییر داده شده اند.

m