شرکت آریا صنعت بیستون
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ | ساعت ۱۰:۲۰

مُهر تأیید استاندارد بر ۹۰ درصد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در منطقه همدان

بیش از ۹۰ درصد از جایگاه‌های عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده در استان همدان استانداردسازی شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی مدیر منطقه گفت: بنا به مسئولیت شرکت ملی پخش این منطقه در مدیریت و نظارت کامل بر تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و گاز طبیعی و همچنین در راستای تداوم بازدیدها و پایش‌های دوره‌ای مشترک با اداره استاندارد، ۴۲ جایگاه از مجموع ۴۸ جایگاه ارائه دهنده سوخت پاک، گواهی استاندارد گرفتند.

وی اظهار داشت: این بازرسی‌ها همه ساله با هدف تأمین ایمنی شهروندان و مشتریان انجام شده و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز آغاز و تا تحقق صددرصدی استانداردسازی تجهیزات و مخازن جایگاه‌های سی‌ان‌جی ادامه دارد.

مدیر منطقه همدان در همین راستا از همکاری و تعامل همه جانبه اداره کل استاندارد استان با این شرکت خبر داد و افزود: در هر دوره، بازرسی‌های فنی از تجهیزات جایگاه‌های سی‌ان‌جی از جمله مجموعه شماره‌گر، فشرده‌ساز، رطوبت‌گیر، توزیع کننده، تابلوهای برق، حریم‌های ایمنی و مخازن ذخیره انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اکنون در ۴۸ جایگاه سوخت استان، گاز طبیعی فشرده عرضه می‌شود که از این تعداد ۲۳ جایگاه تک منظوره (عرضه سوخت سی‌ان‌جی) و ۲۵ جایگاه دومنظوره (عرضه سوخت سی‌ان‌جی و سوخت مایع) است.

روستایی مهمترین بخش در عملیات استانداردسازی را تست هیدرواستاتیک مخزن و کسب اطمینان از سلامت اتصالات و شیرها خواند که خوردگی و فرسودگی از جمله عیوب متداول آن به شمار می‌رود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در صورت وجود مشکل، مخازن، تفکیک شده و به کارگاه‌های تعمیر مجاز ارسال می‌شود که در صورت تشخیص عدم امکان بازسازی، مخزن معیوب از مدار خارج و به عنوان ضایعات فلزی وارد چرخه بازیافت قرار می‌گیرد.

مدیر شرکت پخش منطقه همدان اظهار داشت: در حال حاضر از شش جایگاه باقیمانده که تاکنون گواهی استاندارد اخذ نکرده‌اند، دو جایگاه پایانه مسافربری و شاهد شهر همدان به دلیل مسائل حقوقی و داشتن مُعارض از مدت‌ها قبل غیرفعال و مکاتبات عدیده‌ای به مسئولین ذیربط استان در این خصوص صورت گرفته است و مابقی در حال پیگیری دریافت گواهی هستند.

m