شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ساعت ۰۲:۳۹

دوگانه‌سوز شدن بیش از یک هزار و ۸۰۰ خودرو عمومی در یزد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد گفت: یک هزار و ۸۶۶ خودرو عمومی دوگانه‌سوز شد و تعداد ۲۳۵ خودرو ثبت‌نام شده نیز در نوبت انتظار است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد، عبدالرضا انتظاری با اشاره به استقبال شهروندان شهر یزد از طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی، عنوان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تا پایان دی ماه سال جاری بیش از یک هزار و ۸۰۰ خودروی عمومی به صورت رایگان دوگانه‌سوز شد و تعداد ۲۳۵ خودرو ثبت‌نام شده نیز در نوبت انتظار است.

مدیر شرکت ملی پخش منطقه یزد به دوگانه‌سوز کردن خودروهای مسافربر اینترنتی اشاره کرد و گفت: طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه‌سوز با اولویت ماشین‌های پرمصرف و اعطای یارانه از ماه‌های قبل آغاز شده است و بر اساس آن حدود ۷۵ درصد از هزینه تبدیل، به صورت یارانه دولتی پرداخت می‌شود.

انتظاری اظهار داشت: به خودروهای مشمول این طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از طرح ارسال می‌شود و مالکان خودروها می‌توانند با مراجعه به سامانه GCR.NIOPDC.IR نسبت به ثبت‌نام و نوبت‌گیری در کارگاه‌های مجاز تبدیل، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۷ جایگاه سی‌ان‌جی در استان یزد فعال و در حال ارائه خدمات به شهروندان است، افزود: طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی نیز از طریق شش کارگاه مجاز در استان یزد، در حال اجرا است.

m