شرکت آریا صنعت بیستون
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ | ساعت ۰۲:۵۰

قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها از بهمن اصلاح می شود

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی “نفت ما“، هر پتروپالایشگاه می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد خوراک تامین کند. نزدیک به ۱۲ قرارداد برای تاسیس پتروپالایشگاه به امضا رسیده است.
جواد اوجی؛وزیر نفت، در ادامه  مراسم افتتاح نمایشگاه ایران پلاست به برنامه های وزارت نفت برای حل مشکل خوراک گاز اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم در طول ۶ ماه،  ۴ و نیم میلیارد ‌دلار قرارداد برای توسعه میادین نفتی و گازی و ۱۰ تفاهم نامه در همین رابطه یعنی تامین خوراک امضا کرده است. تاسیس پتروپالایشگاه از دیگر اقدامات شرکت ملی نفت برای تامین خوراک است. هر پتروپالایشگاه می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد خوراک تامین کند. نزدیک به ۱۲ قرارداد برای تاسیس پتروپالایشگاه به امضا رسیده است. اصلاح آیین نامه تنفس خوراک و تاسیس یک پتروپالایشگاه با ظرفیت ۳۰۰ هزاربشکه توسط شرکت ملی نفت از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در حوزه حل مشکل خوراک است.
وی در خصوص قیمت خوراک گاز نیز گفت: دولت سیزدهم در راستای حمایت از پتروشیمی ها، فرمول تعیین قیمت گاز بر اساس گاز اروپا که در حال حاضر یک دلار و ۳۲ سنت یعنی بسیار گران است را بر هم زد و برای آسوده کردن خیال سرمایه گذاران، در بودجه ۱۴۰۱ سقفی برای قیمت گاز تعیین و مصوب کرد که البته این مصوب در بهمن و اسفند اجرایی شده و خواهد شد.

m