شرکت آریا صنعت بیستون
پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ساعت ۱۱:۰۷

نظارت بر توزیع مطلوب گاز مایع بر عهده سازمان صمت است

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان در نشستی با حضور مدیر عامل پرسی ایران گاز در کشور و همچنین مدیران شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع استان گفت: نظارت بر توزیع مطلوب گاز مایع بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، امین روستایی هدف از این نشست را پایش و ارزیابی وضعیت فعلی ارائه خدمات به مردم و شهروندان شریف استان بیان کرد و افزود: با آغاز فصل زمستان شرکت‌های توزیع کننده گاز ‌مایع موظف شدند توزیع سیلندرهای گاز مایع را به مصرف‌کنندگان واقعی اعم از خانگی، صنفی و صنعتی از طریق ثبت نام در سامانه سدف و با استفاده از پایانه‌های پرداخت الکترونیک به انجام رسانند.

وی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در تأمین گاز ‌مایع در منطقه وجود ندارد، تصریح کرد: پخش منطقه همدان تأمین گاز‌ مایع مناطق فاقد‌ گاز و سخت‌گذر روستاها را از اولویت‌های خود می داند.

مدیر منطقه همدان اظهار کرد: شرکت‌های توزیع‌کننده و عوامل خرده فروش سیلندرهای گاز مایع موظف هستند در راستای پدافند غیر عامل در شرایط خاص و افت احتمالی فشار گاز طبیعی نسبت به ذخیره‌سازی ۳۰ درصد مخازن برای مدیریت کردن بحران‌های احتمالی اقدام کنند.

وی بر رعایت اصول حرفه‌ای و ایمنی از سوی شرکت‌های توزیع گاز‌مایع از جمله رعایت استانداردها، ممانعت از شارژ کپسول‌های غیر‌مجاز، کالیبره کردن مستمر دستگاه‌های سیلندر پر‌کنی و تعویض شیر و سیلندرهای معیوب تاکید کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آن دسته از مصرف‌کنندگان گاز‌مایع که تا کنون در سامانه سدف به نشانی NEWTEJARATASAN.NIOPDC.IR ثبت‌نام نکرده‌اند برای دریافت به موقع سوخت، اقدام کنند.

m